K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe oświetlenie

0

Gmina Kobylnica wciela w życie projekt instalowania nowego oświetlenia. Do lipca na terenie trzech miejscowości tej gminy mają pojawić się nowe lampy oświetleniowe LED.

Wieloletni plan nowego oświetlenia to pomysł realizowany przez gminę Kobylnica. Według planów do lipca na wybranych ulicach trzech miejscowości mają pojawić się energooszczędne lampy LED.

Od kilku lat realizujemy inwestycję w zakresie budowy energooszczędnego LED-owego oświetlenia na terenie naszej gminy. Klika ulic zostało już zmodernizowanych i nadal kontynuujemy projekt. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców – podkreśla wójt gminy Leszek Kuliński.

Nowe lampy staną na ulicach Stanisława Kądzieli w Kobylnicy, Wiatracznej w Łosinie oraz sięgaczu ulicy Kolejowej w Reblinie. Prowadzone w tych miejscach prace są pierwszym krokiem w kontynuacji pięcioletniego programu wyposażania terenu gminy w oświetlenie drogowe. Władze gminy mają zabezpieczone środki na modernizację oświetlenia kilku następnych ulic i osiedli mieszkaniowych.

Po pierwsze, chcemy modernizować oświetlenie uliczne. Ma być 1.100 punktów świetlnych na terenie gminy w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego. Po drugie, od nowego roku chcemy rozpocząć budowę dużych kwartałów ulicznych, ponieważ gmina szybko się rozwija, szczególnie w miejscowościach Łosino, Bolesławice, Kobylnica i Widzino – zapowiada wójt Kuliński.

Oświetlenia LED to jeden z nowatorskich pomysłów w programie rewitalizacji województwa pomorskiego. Gmina Kobylnica wyda na tę inwestycję 175 tysięcy złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.