K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aleja uzupełniona

0

Delegacja z Łeby gościła w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Podczas wizyty w przygotowanej wcześniej formie plastycznej odciśnięto dłoń prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki temu powstanie tablica na kamiennym obelisku, która zostanie uroczyście odsłonięta podczas święta miasta.

W centrum miasta przy ulicy Kościuszki w Łebie zlokalizowana jest Aleja Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej, sprawujących urząd po 1989 roku. Każdy odwiedzający nadmorski kurort może przyłożyć swoją rękę do odcisków dłoni: Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego oraz Bronisława Komorowskiego. W tym roku aleja zostanie uzupełniona o odcisk dłoni prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Po wielomiesięcznych staraniach – mówi burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński – udało nam się uzyskać audiencję u pana prezydenta. Do Warszawy udaliśmy się w ścisłym gronie pod przewodnictwem jaśnie nam panującego księcia Zbyszka I i udało nam się zdobyć odcisk dłoni kolejnego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zbigniew Kosecki, książę Łeby wspomina, że kilka razy łebska delegacja odwiedzała prezydentów, ale dopiero drugi raz zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim. Pierwszy raz za prezydentury Bronisława Komorowskiego. Tym razem też zostali miło przyjęci. Nie spodziewali się, że prezydent okaże się tak miłym i serdecznym człowiekiem, który inaczej wypada w spotkaniach bezpośrednich niż w telewizji.

Aleja Prezydencka jest niewątpliwie nowatorską i unikatową atrakcją turystyczną. Burmistrz dodaje, że mieszkańcy też mają się czym szczycić. Zbigniew Kosecki zwraca uwagę na to, że Łeba pozostanie już jedynym miastem, które ma aleję z odciskami dłoni wszystkich prezydentów. Gdyby inne miasta chciały ją naśladować, to nie udałoby się to chociażby z tego względu, że trzech prezydentów nie ma już wśród nas.

Prezydent deklarował, że uczyni wszystko, co w jego mocy, aby osobiście odsłonić tablicę ze swoim odciskiem dłoni. Uroczystość planowana jest na lipiec podczas Święta Łeby, czyli obchodów związanych z 660. rocznicą nadania miejscowości praw miejskich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.