K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Cmentarz dla zwierząt

0

W Bierkowie w sąsiedztwie Zakładu Unieszkodliwiania odpadów, powstał pierwszy w regionie cmentarz dla zwierząt domowych. To dobra wiadomość dla właścicieli czworonogów, którzy teraz będą mogli pochować pupila zgodnie z prawem.

Wielu właścicieli zwierząt domowych ma dylemat, co zrobić ze zwłokami czworonożnego przyjaciela po jego śmierci. Niektórzy mocno związani emocjonalnie ze swoimi pupilami nie zgadzają się na ich zwykłą utylizację. Natomiast pochówek, nawet na własnej działce, jest niezgodny z prawem. Rozwiązaniem są cmentarze dla zwierząt. Jeden z nich, nazwany „Doliną Pupilków”, powstał właśnie w podsłupskim Bierkowie. Mateusz Bilski z PGK w Słupsku informuje, że oficjalne otwarcie planowane jest na 24 kwietnia, czyli tydzień po świętach Wielkanocnych. Od tego dnia każdy będzie mógł już korzystać z tego Doliny Pupilków.

Teren obiektu podzielony został na specjalne sektory. Osobne alejki przeznaczone są dla psów, kotów i małych zwierzaków. Początkowo przewidziano dla nich 200 miejsc. Cmentarz oddalony jest około 600 metrów od Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. Dolina Pupilków posiada parkowy charakter i zlokalizowano ją w sąsiedztwie pobliskiego lasku. Mateusz Bilski mówi, że kiedy będziemy chcieli pochować nasze zwierzę wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta PGK w Słupsku przy ul. Szczecińskiej lub bezpośrednio do Zakładu Robót Porządkowych przy ul. Bałtyckiej, wypełnić zlecenie, wnieść opłatę, umówić się na przekazanie zwłok zwierzęcia i ustalić datę pochówku. Trzeba pamiętać o imieniu zwierzęcia oraz datach urodzin i śmierci. Te dane znajdą się na tabliczce pamiątkowej, która jest ujęta w pakiecie tej usługi.

Cena pochówku będzie zależała od wielkości zwierzęcia. Dla psów i kotów obowiązuje opłata 250 zł, za mniejsze, na przykład chomiki, zapłacimy 70 zł. Dodatkowo 100 zł rocznie kosztuje prawo do kwatery, plus 30 zł za odbiór zwłok. Zwierzęta chowane będą w pojemnikach biodegradowalnych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.