K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przeciw oKUPAcji

0

Młodzież Technikum Weterynaryjnego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wyszła dziś w teren. W nietypowy sposób uczniowie zwracali uwagę mieszkańców na rozsiane po trawnikach zwierzęce odchody.

Uczniowie Technikum Weterynaryjnego wyszli dziś w miasto w jednym wspólnym celu: ostrzegali przechodniów skorych do skracania sobie drogi przez trawniki o zalegających w zieleni zwierzęcych odchodach, których nie posprzątali właściciele czworonogów. Przygotowali także ulotki, woreczki na nieczystości i chorągiewki, którymi znaczyli brudne miejsca.

Edukujemy mieszkańców – mówi Anna Wnuk, nauczycielka, jedna z organizatorek akcji – uświadamiamy, czym grozi niedbałość właścicieli czworonogów, jaki jest ich prawny obowiązek. Od leżących odchodów możemy się przecież pozarażać pasożytami.

Młodzi ludzie działali na dwa sposoby – wręczali mieszkańcom, zwłaszcza spacerującym ze swoimi pupilami właścicielom psów, ulotki informacyjne i stawiali chorągiewki z wymyślnymi hasłami przy każdej pozostawionej w trawie psiej pułapce.

Mamy nadzieję, że ludzie zrozumieją, jaki to problem, i nawet jeśli tylko kilka osób zacznie sprzątać po swoich zwierzętach, to dla nas będzie sukces – przekonuje Daria Otolińska, współorganizatorka szkolnej akcji.

Sprzątanie zajmuje tylko chwilę – przekonywała młodzież. Do smyczy doczepić można specjalne pojemniczki z woreczkami na psie odchody. Tym samym właściciel czworonoga zawsze podczas spaceru będzie miał je przy sobie. To pomoże zadbać o czystość miasta i zachować zdrowie jego mieszkańców.

Zalegające w pasach zieleni psie odchody stanowią poważny problem higieniczny i estetyczny, zwłaszcza po zimie, gdy znika śnieg. Po szkolnej akcji ukryte w zieleni pozostałości powinny być przynajmniej bardziej widoczne.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.