K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W myśl kształcenia wyższego

0

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbyły się w czwartek targi edukacyjne. Na uczniów oraz absolwentów czekali przedstawiciele uczelni oraz szkół z całego kraju.

Po zeszłotygodniowych targach pracy przyszła kolej na edukację. W słupskim Mechaniku odbyły się w czwartek targi edukacyjne. Swoje oferty przedstawiały uczelnie i szkoły z całej Polski.

To już czwarta edycja przedsięwzięcia Fundacji Rzecz Jasna, współorganizatora targów. W Słupsku – jego druga odsłona. Poprzednia odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. To wtedy inicjatorzy przedsięwzięcia dostrzegli dużą potrzebę informacji wśród uczniów ostatnich klas szkół średnich w zakresie szkolnictwa wyższego.

Żyjemy w czasach, w których internet pełni dominującą funkcję, natomiast ciężko tam znaleźć wartościowe informacje – mówi Mateusz Sudoł, przedstawiciel Fundacji Rzecz Jasna. – Dlatego stwierdziliśmy, że warto zebrać w jednym miejscu wszystkie uczelnie oferujące różne kierunki kształcenia, aby uczniowie, którzy na targach się pojawią, mogli zebrać jak najwięcej informacji i podjąć jak najwięcej trafnych decyzji.

Targi odbywały się w sali gimnastycznej szkoły, która otwarta była dla wszystkich uczniów, absolwentów i mieszkańców miasta. Na stoiskach znalazły się oferty dla przyszłych studentów różnych dziedzin – począwszy od nauk ścisłych poprzez humanistykę po sport. Wśród wystawiających swoje oferty pojawiły się m.in. uczelnie z Poznania, Torunia, Trójmiasta, Koszalina, Słupska i Bydgoszczy. Czy taka formuła kontaktu z przedstawicielami poszczególnych uczelni ułatwi młodzieży dokonanie wyboru właściwej dla siebie ścieżki kształcenia?

Na pewno w znacznej mierze informacje, jakie otrzymują tutaj uczniowie, będą miały wpływ na podejmowane decyzje – mówi Mateusz Sudoł – natomiast tylko od nich zależy, czy spośród tych propozycji znajdą coś dla siebie. Żeby znaleźć, muszą najpierw aktywnie szukać.

Dzięki prezentacjom i rozmowom z przedstawicielami placówek edukacyjnych odwiedzający mogli uzyskać niezbędne informację o każdej uczelni i szkole. Z pewnością pomoże to młodym ludziom w podjęciu decyzji o wyborze przyszłego kierunku kształcenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.