K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złodzieje samochodów

0

Kryminalni z Lęborka zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu, której dokonali w nietypowy sposób. Złodzieje wciągnęli pojazd na lawetę, a następnie sprzedali w jednym z punktów skupu złomu.

Po uzyskaniu informacji o kradzieży osobowego hyundaia, do jakiej doszło pod koniec ubiegłego miesiąca w Lęborku, kryminalni przystąpili do działań. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody na miejscu zdarzenia. – Ustalili, że kradzieży samochodu zaparkowanego na podwórzu przed jednym z garaży dokonali trzej mieszkańcy miasta – informuje sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku. – Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mundurowi ustalili też, że sprawcy podjechali pod garaż lawetą, na którą wciągnęli hyundaia. Następnie skierowali się do jednego z punktów skupu złomu, gdzie samochód sprzedali.

Do zatrzymania mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo doszło we wtorek na terenie Lęborka. Podejrzani są w wieku od 25 do 32 lat. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Lęborczanom grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.