K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Badania w terenie

0

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia słupski szpital wojewódzki zorganizował bezpłatne badanie profilaktyczne. W namiocie rozstawionym przy alei Wojska Polskiego można było sprawdzić poziom cukru we krwi lub obliczyć wskaźnik masy ciała.

Siódmego kwietnia na całym świecie obchodzony jest dzień zdrowia. Korzystając z okazji, szpital wojewódzki w Słupsku postanowił dodatkowo wesprzeć mieszkańców w prozdrowotnej profilaktyce. W specjalnym namiocie postawionym przy alei Wojska Polskiego każdy mógł przeprowadzić szereg badań, w tym pomiary ciśnienia tętniczego krwi czy stężenia glukozy.

Jest to o tyle istotne, że już ponad trzy miliony Polaków choruje na cukrzycę, z czego duża część nawet o tym nie wie. Mieszkańcy mają więc okazję dowiedzieć się, czy mają hiperglikemię, ewentualnie cukrzycę – jeśli wynik jest bardzo wysoki, i czy powinni zgłosić się do lekarza. To podstępna choroba, którą należy jak najszybciej zdiagnozować i leczyć. Dotyka niestety całego organizmu, a jej konsekwencje są bardzo poważne – mówi Milena Taranowicz, dietetyk kliniczny.

Podobnie jest z nadciśnieniem tętniczym. Wiele osób sporadycznie dokonuje jego pomiaru, a brak szybkiej diagnozy choroby może doprowadzić do poważnych powikłań. Nie wszyscy też posiadają w domach odpowiednie aparaty, dlatego warto było dziś przeprowadzić badania pod okiem specjalistów.

Udzielamy też porad dietetycznych, wszelkich wskazówek, instrukcji zdrowotnych, rozdajemy materiały edukacyjne i zaproszenia na badania profilaktyczne – poinformowała Jadwiga Stec z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Akcja promująca profilaktykę spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów. Wszystkie badanie były oczywiście przeprowadzone całkowicie za darmo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.