K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

InfoSłupia 2017

0

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbyła się szósta edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia”. W zmaganiach półfinałowych i finałowych wzięło udział ponad 30 uczniów z różnych placówek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku zorganizował w swoich murach szóstą już edycję Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia”. W czwartek po południu odbyły się dwie jego części – półfinałowa, a po wyłonieniu kandydatów – także finał. Inaczej niż w latach ubiegłych dokonano doboru kandydatów. Na prośbę młodzieży i opiekunów wybitnie zdolnych uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych po raz pierwszy organizatorzy zaprosili do konkursu dużo młodszych uczestników. W grupie osób rywalizujących znalazło się czterech gimnazjalistów i czterech przedstawicieli słupskich podstawówek.

Co ciekawe, będą rozwiązywać te same zadania co ich starsi koledzy – mówi Aldona Pląska, dyrektor ZSP nr 1. – Sami jesteśmy ciekawi tego eksperymentu. Ale to też dowód na to, jak informatyka potrafi zafascynować dzieci i młodzież już na wczesnym etapie kształcenia.

Uczestnicy konkursu mogli także skorzystać z poczęstunku i wysłuchać wykładu o tematyce informatycznej, który poprowadził pracownik naukowy Akademii Pomorskiej. „InfoSłupia” stała się również dla uczniów reprezentujących różne miejscowości województw pomorskiego i zachodniopomorskiego do wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia i wykorzystywania systemów komputerowych.

Po wyłonieniu zwycięzców półfinału przyszedł czas na finałową rywalizację, gdzie uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami praktycznymi z dziedzin, które dotyczą algorytmów, programowania, sieci komputerowych czy znajomości systemów informacyjnych. Trudnym zadaniem był też quiz z udziałem publiczności.

Konkurs wygrał Grzegorz Kupczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, który w nagrodę otrzymał laptop, drugi był Bartłomiej Mazur z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku – nagrodzony urządzeniem wielofunkcyjnym, a trzecie miejsce zajął Jakub Gumowski, również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, który uhonorowany został bonem podarunkowym w wysokości 300 złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.