K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na podwójnym gazie

0

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców samochodów osobowych. Jeden z mężczyzn prowadził auto pomimo sądowego zakazu dożywotniego kierowania pojazdami, natomiast drugi z kontrolowanych był pod wpływem alkoholu.

W minioną niedzielę po południu policjanci z Łeby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Po sprawdzeniu policyjnego systemu informacyjnego okazało się że, siedzący za kierownicą 35-letni mieszkaniec tego miasta prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku, informuje, że w ubiegłym roku sąd orzekł w stosunku do kierowcy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu.

Tego samego dnia, kilka godzin później, w Lęborku mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 30-letniego kierowcę skody. Był pijany. Policjanci zatrzymali go do kontroli, ponieważ dostrzegli uszkodzony w jego samochodzie klosz lampy. Wyczuli od niego alkohol i poddali badaniu alkotestem. Mężczyzna miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Na dodatek siadł za kierownicą bez wymaganych dokumentów samochodu i kierowcy. Nie miał ich przy sobie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej trzy lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.