K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nieudany rozbój

0

W ubiegłym tygodniu w Słupsku doszło do nieudanej próby rozboju w jednym ze sklepów. Przestępcy, którzy zaatakowali ochroniarza podczas rabunku, są już w rękach policji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia słupscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali obrabować jeden z miejscowych sklepów spożywczych. Na ich drodze stanął pracownik ochrony marketu. W wyniku interwencji doszło do szarpaniny z mężczyznami, którzy chcieli wynieść skradzione z półek artykuły spożywcze o wartości około 200 złotych.

Z relacji, którą uzyskał dyżurny Komendy Miejskiej Policji, wynikało, że pracownik ochrony chciał uniemożliwić wyjście ze sklepu sprawcom kradzieży. Mężczyźni najpierw mu grozili, a następnie dotkliwie pobili. Ochroniarz z licznymi obrażeniami – w tym złamaniem ręki – trafił do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy.

Kilkanaście minut później jeden z mężczyzn został schwytany. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec miasta. Jego rysopis został wcześniej podany wszystkim patrolom słupskiej policji, które tego dnia miały służbę. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku, poinformował, że drugi mężczyzna biorący udział w rozboju okazał się bratem zatrzymanego.

Człowiek ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, był poszukiwany przez sąd do odbycia kary za podobne przestępstwa. Następnego dnia dołączył do swego brata i obaj znajdują się w policyjnym areszcie. Zostali już przesłuchani – mówi rzecznik policji.

Mężczyznom postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo może ich czekać nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.