K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świątecznie z terapią zajęciową

0

W Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się wyjątkowy kiermasz wielkanocny. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach wystawiali na sprzedaż własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach zorganizowały wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy kiermasz wielkanocny. Wychowankowie placówki wystawiali na nim swoje wyroby. To nie pierwszy w tym roku kiermasz organizowany przez gości z Sycewic. Dotąd już siedmiokrotnie prezentowali swoje artystyczne dokonania przed szerszym gronem odbiorców. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczany jest przede wszystkim na działania kulturalne, wyjście do teatru czy kina.

Nie jest to inicjatywa wyłącznie sycewickiej placówki. Podobne kiermasze były organizowane przez większość warsztatów terapeutycznych w całym kraju. Dla prowadzących tę formę zajęć jest to doskonały sposób na zaprezentowanie efektów pracy podopiecznych.

Mogą wyeksponować wszystkie swoje umiejętności, a efektami pracy podzielić się z innymi – mówi Stanisław Matusiak, terapeuta zajęciowy. – Każdy może coś od siebie dać, podzielić się swoimi talentami.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach zostały otwarte pod koniec stycznia tego roku. Są one prowadzone przez Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i otaczają opieką osoby niepełnosprawne z okolicznych miejscowości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.