K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noc Konfesjonałów

0

W dniach poprzedzających Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w całej Polsce prowadzona jest akcja duszpasterska pod nazwą Noc Konfesjonałów. To forma pomocy zabieganym i zapracowanym wiernym Kościoła katolickiego, którzy nie znaleźli dotąd czasu na przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania.

Noc Konfesjonałów skierowana jest głównie ku tym, którym różne okoliczności nie pozwalają na wyspowiadanie się w swoich parafiach. Uniemożliwia im to, na przykład, charakter pracy, obowiązki domowe czy brak czasu na oczekiwanie w długich kolejkach do konfesjonału, co jest zjawiskiem częstym.

Jesteśmy kapłanami, mamy prawo udzielania rozgrzeszenia, a według przykazania kościelnego przynajmniej raz w roku należy spowiadać się i komunię św. w czasie Wielkanocy przyjmować. Wielki Czwartek, kiedy odprawiana jest msza Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek, kiedy mamy Liturgię Męki, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – aby ten czas dobrze przeżyć, trzeba z czystym sercem – mówi ks. Zbigniew Krawczyk, proboszcz parafii NMP w Słupsku.

W Wielką Środę księży na stałe posługujących w kościele Mariackim wspomogą kapłani z innych słupskich parafii. Proboszcz Zbigniew Krawczyk obiecuje, że w ten wieczór, a może i noc, żaden wierny nie odejdzie bez wysłuchania i odpuszczenia grzechów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.