K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzeźwym okiem

0

W poniedziałek, w ramach przeprowadzonych działań „Trzeźwość”, lęborska policja poddała badaniu ponad 400 kierowców. Jeden z prowadzących samochód nie zatrzymał się do kontroli. Interwencja skutkowała odholowaniem pojazdu oraz dalszymi konsekwencjami wobec mieszkańca gminy Nowa Wieś Lęborska.

W poniedziałek w ramach działań „Trzeźwość” na drogi powiatu lęborskiego wyjechało więcej patroli drogówki niż zazwyczaj. Policjanci skorzystali z urządzeń do szybkiego i bezdotykowego badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, dzięki czemu poddali badaniu 416 kierowców. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku podkreśla z satysfakcją, że tylko jedna osoba wśród kontrolowanych była pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań mundurowi podjęli również pościg za kierowcą audi, który w Lęborku na ulicy Jana Pawła II nie zatrzymał się do kontroli. Nie reagował na nadawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Marta Kandybowicz informuje, że policjanci zajechali drogę uciekinierowi na sąsiedniej ulicy. Za kierownica samochodu siedział 20-letni mężczyzna bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na dodatek nie miał przy sobie ani dowodu rejestracyjnego auta, ani dowodu opłaconego ubezpieczenia OC. Skutkiem tego była konieczność odholowania samochodu 20-latka, a on sam wkrótce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia.

Policjantka dodaje, że także bez uprawnień jechał motorowerem mężczyzna zatrzymany w Mostach. On także nie uniknie odpowiedzialności karnej. Za jazdę bez uprawnień grozi grzywna w wysokości 500 złotych, a niestosowanie się do sygnałów nakazujących zatrzymanie do kontroli jest zagrożone karą grzywny lub aresztu. Sąd może orzec też, w takim wypadku, zakaz prowadzenia pojazdów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.