K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień otwarty w Mostach

0

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Mostach zorganizowano „Dzień Otwarty”. Dzisiaj podlęborską placówkę odwiedzili zainteresowani formami pracy z wychowankami oraz propozycjami zabaw rozwijających kreatywność.

W podlęborskich Mostach od 2010 roku funkcjonuje Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Specjalistyczny ośrodek prowadzony jest przez ,,Wspólną Drogę” – Fundację na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Pochodzącej z Rodzin Patologicznych i Ubogich. Prezes fundacji Anna Kotarska zaznacza, że głównym celem jest, aby dzieci znajdujące się w potrzebie znalazły w ośrodku miejsce do pracy, nauki i zabawy. W zajęciach uczestniczą dzieci od 9 roku życia do ukończenia szkoły podstawowej. Każde z dzieci może mieć wydłużony jeden z trzech etapów edukacyjnych tylko raz.

Dzisiaj w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym odbył się „Dzień Otwarty”. Dyrektor Joanna Antoszewska-Fierka zapewniła, że tego dnia drzwi placówki są otwarte dla każdego, kto chciałby zobaczyć w jaki sposób prowadzone są w niej zajęcia, jak się dzieci bawią i jak uczą. Anna Kotarska dodaje, że pod opieką ośrodka jest jedenaścioro dzieci. Jedna z dziewczynek jest w stanie trudnym, dlatego pracownicy ośrodka jeżdżą do niej do domu. Tam odbywa się nauka i prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne. Pozostała dziesiątka przyjeżdża do placówki codziennie z różnych miejsc. Jedno z dzieci ma do pokonania blisko 30 kilometrów.

Oprócz sposobu prowadzenia zajęć rozwijających kreatywność można było zobaczyć pomieszczenia, które są wyposażone i przystosowane do potrzeb podopiecznych placówki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.