K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert dla zwierząt

0

W auli budynku Akademii Pomorskiej przy ulicy Bohaterów Westerplatte miał miejsce wyjątkowy koncert. Studenci uczelni, zarówno polscy, jak i z wymian studenckich, zorganizowali koncert charytatywny wspomagający słupskie schronisko dla zwierząt.

Studenci z Akademii Pomorskiej zainteresowali się sytuacją słupskiego schroniska dla zwierząt. Zorganizowali więc wspólnie koncert charytatywny, którego celem – poza budowaniem relacji między studentami polskimi i zagranicznymi – było wsparcie opiekującej się zwierzętami placówki. W tym celu zaplanowali zbiórkę potrzebnych zwierzętom rzeczy – koców, ręczników, karmy czy zabawek.

Studenci prezentowali na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz instrumentalne. Koncert – podkreśla Przemysław Kamiński, jeden z organizatorów przedsięwzięcia – odbył się z inicjatywy samorządu studenckiego i żaków z Ukrainy.

Wśród prezentacji scenicznych można było znaleźć recytację wierszy oraz występy muzyczne. Odwiedzający goście z chęcią przynosili produkty i przedmioty przydatne w schronisku.

Chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców na los zwierząt, mamy też nadzieję, że znajdą się osoby, którzy zechcą zaadoptować któreś z podopiecznych schroniska – mówi studentka Eugenia Ponedelkova.

Udostępniony będzie także numer konta bankowego OTOZ Animals w Słupsku – informuje Przemysła Kamiński – bo być może ktoś będzie miał ochotę dokonać indywidualnej wpłaty. Zwierzęta przebywające w słupskim schronisku tej pomocy bardzo potrzebują.

Choć nie jest to pierwsza akcja, której beneficjentem jest słupskie schronisko dla zwierząt, idea studenckiego koncertu charytatywnego z pewnością wyróżnia się na tle innych podobnych inicjatyw. Być może, dzięki temu pomysłowi zwierzęta otrzymają nie tylko wsparcie finansowe, ale także nowe domy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.