K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kopią piłkę już 41 lat

0

41 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku przeszedł do historii. Zakończyły się ostatnie mecze finałowe rocznika 2006.

W minioną sobotę rozegrano ostatnie mecze w ramach tegorocznej edycji najstarszego na Pomorzu, Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych rocznika 2006. W eliminacjach znakomicie poradziły sobie zespoły SP-10 oraz SP-4, które bez problemów awansowały do finałów. W grupie finałowej znalazły się ponadto Dąb Kusowo, SP Jezierzyce oraz SP Główczyce. W tym turnieju kontynuowane są nie tylko tradycje drużyn szkolnych, ale także rodzinne. Tak jest w przypadku Tadeusza Wanata juniora, którego syn Maciek reprezentuje SP-10. On przed laty reprezentował „piętnastkę”.

Młodzi zawodnicy nie zawiedli swoich rodziców i szkół, które reprezentowali. Starali się pokazać z jak najlepszej strony i do ostatniego spotkania nie można było przewidzieć końcowej klasyfikacji. Michał Dzikoń i Karol Zych z SP- 4 mieli nadzieję, że pokonają SP-10 dotrą do finału.

Przy tak wyrównanym poziomie do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne, w których obrońcy tytułu z zeszłego roku – zawodnicy Dębu Kusowo – zmierzyli się z zespołem SP-10. Po niezwykłych emocjach 4:3 zwyciężyła „dziesiątka”, zostając tym samym mistrzem rocznika 2006. Dąb Kusowo uplasował się na drugim miejscu. W bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce SP-4 pokonało SP- Główczyce 2:0, co ustaliło końcową klasyfikację rocznika.

Wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się: Bartosz Płaczek z SP-10, Kamil Krzyk z SP- Główczyce, Michał Drozd z Dębu Kusowo oraz Mateusz Maćkowiak z SP-4. Najlepszym bramkarzem został Sebastian Słomiński z SP-10, królem strzelców – drugi rok z rzędu – Kacper Pietrak z Dębu Kusowo, zarazem najmłodszy uczestnik finału.

W tegorocznej edycji w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało 38 zespołów tj. około 350 zawodników, którzy rozegrali łącznie 84 spotkania strzelając ponad 250 goli. W opinii szkoleniowców warto stawiać nie tylko na najmłodszych graczy, ale i na propagowanie aktywnego wypoczynku połączonego z rywalizacją „fair play”. Nie bez znaczenia dla tego turnieju jest i to, że rolę sponsorów przyjęli na siebie Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Słupski Szkolny Związek Sportowy i Szkoła Podstawowa nr 4. Bez nich trudno byłoby ufundować nagrody dla finalistów tegorocznej edycji.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu czuwał główny organizator, Piotr Świętochowski, nauczyciel wychowania fizycznego z SP-4. Sędzią głównym był Marian Głogowski, związany z turniejem od ponad 25 lat.

W przyszłym roku kolejna edycja. Już teraz organizatorzy zapraszają wszystkie szkoły podstawowe nie tylko ze Słupska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.