K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wielkanocne spotkanie w WTZ

0

Zaproszeni goście wspólnie z podopiecznymi i pracownikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lęborku uczestniczyli dzisiaj w śniadaniu świątecznym. Podczas spotkania przedstawiono pomysły związane z dalszym funkcjonowaniem placówki.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy stowarzyszeniu „Jesteśmy Razem” to jedyna taka placówka w powiecie lęborskim. Dzisiaj, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy i pracownicy WTZ wraz z licznie zaproszonymi gośćmi zasiedli do wspólnego świątecznego stołu. Maria Machola, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” i kierownik WTZ przypomina, że placówka działa trzeci rok i jest to już trzecie uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym roku do stołu zasiadło 30 podopiecznych. Dopisali też goście, co bardzo cieszyło gospodarzy.

Podczas spotkania przedstawiono pomysły związane z dalszym funkcjonowaniem placówki. Maria Machola podkreśla, że warsztaty są w stanie dawać podopiecznym codzienne wsparcie przez 7 godzin w tygodniu. Pracę w placówce znalazło łącznie dziewięcioro ludzi. Sześć funkcjonujących pracowni prowadzą specjaliści z określonych dziedzin. Planowane jest uruchomienie pracowni ceramicznej. Zakupiony został już piec. Są też niezbędne przybory.

Czekamy tylko na miejsce – mówi M. Machola. – Brakuje nam jednego pomieszczenia i jeżeli tylko zwolni się jakieś miejsce na trzecim piętrze to, mam nadzieję, będziemy mogli otworzyć siódmą pracownię. Wtedy będzie 35 uczestników zajęć terapeutycznych.

Sekretarz miasta Marian Kurzydło dostrzega te potrzeby i zapewnia, że miasto stara się w każdy możliwy sposób pomóc stowarzyszeniu w rozbudowie i poszerzaniu zakresu zajęć. Przy okazji świąt życzył placówce jak najlepszej organizacji i efektywnej pracy.

Starosta Teresa Ossowska-Szara nie kryła wdzięczności za to, że takie miejsce funkcjonuje i daje możliwość zagospodarowania czasu tym, którzy chcieliby coś robić. I czują się tu świetnie. Obecność władz przy wspólnym stole świątecznym jest wyrazem szacunku i uznania zarówno dla młodzieży, jak i prowadzących warsztaty. Starosta Ossowska-Szara wyraziła nadzieję, że te warsztaty będą działały tak długo, jak długo będą potrzebne i jest przekonana, że tak będzie.

Burmistrz Witold Namyślak skorzystał z obecności telewizyjnej kamery i życzył zdrowych i pogodnych świąt nie tylko uczestnikom wspólnego śniadania, ale też wszystkim mieszkańcom miasta.

Oprócz wspólnego posiłku oraz serdecznych życzeń nie zabrakło upominków, w tym tych przygotowanych przez uczestników warsztatu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.