K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy most

1

Rozpoczęły się przygotowania do budowy mostu na rzece Łebie w pobliżu ulic Komuny Paryskiej i Weterynaryjnej w Lęborku. Łączny koszt planowanej od wielu lat inwestycji wyniesie ponad trzy miliony złotych.

W wyniku przetargu miasto wyłoniło wykonawcę zadania. Obecnie trwają przygotowania do budowy mostu na rzece Łebie, który będzie umożliwiał przejazd od strony ulic Komuny Paryskiej i Lotników w kierunku ulic Weterynaryjnej do Pionierów.

Burmistrz Witold Namyślak przypomina, że koszt tej inwestycji to nieco ponad trzy miliony złotych. Ma też nadzieję, że wykonawcy szybko się uporają z tym zadaniem, tym bardziej, że budowa zlokalizowana jest w terenie słabo zurbanizowanym i nikomu nie będzie utrudniała ruchu. Most będzie miał nośność pozwalającą na przejazd samochodów komunalnych i służb ratowniczych, będzie jednak ograniczony zakazem wjazdu dla samochodów ciężarowych.

Nowa przeprawa ma przyczynić się do usprawnienia komunikacji w mieście. Połączy ona tereny miejskie i odciąży aleję Wolności. Szczególnie w godzinach szczytu. Burmistrz podkreśla, że na razie trudno jest powiedzieć, w jakim stopniu kierowcy będą korzystali z nowej drogi przez rzekę. Ma jednak nadzieję, że ten szlak szybko opanują mieszkańcy nawet z dalszych rejonów miasta, bo będzie można nim przemieścić się także w stronę Łeby. Z ominięciem centrum miasta.

Zobaczymy, jak to będzie w praktyce – mówi W. Namyślak. – Myślę, że jest to jedno z połączeń, które w tym rejonie miasta powinno być. Myślę, że w przyszłości jedno lub dwa połączenia obu części miasta przeprawami przez rzekę powinny jeszcze powstać, żeby ten ruch rozładowywać i przyzwyczajać kierowców do poruszania się innymi drogami niż tylko ulicą Pionierów w aleję Wolności. Sądzę, że takie rozwiązania, w ramach studium rozwoju miasta, zostaną zapisane.

Nowy most ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

DyskusjaJeden komentarz

  1. No w końcu niegdyś był w tej okolicy most, a teraz jest tam bardzo potrzebny chociażby dla straży pożarnej czy pogotowia.