K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Reprezentantka Polski

0

Weronika Hallmann z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Meyn Solex Lębork reprezentowała Polskę w wielomeczu pływackim, który w dniach 8-9 kwietnia odbył się w Pradze. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego popłynęła rewelacyjnie, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.

W Pradze podczas wielomeczu pływackiego reprezentacji narodowych juniorów z Austrii, Bułgarii, Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Polski, podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego ustanowiła nowy rekord Polski siedemnastolatek.

Ze startu Weroniki jestem bardzo zadowolony, to był udany występ. Dystans 50 metrów stylem klasycznym zawodniczka przepłynęła w czasie 31 sekund i 70 setnych. To nowy rekord Polski w kategorii juniorek siedemnastoletnich. W zawodach w Pradze polska ekipa zajęła w klasyfikacji łącznej pierwsze miejsce – mówi szkoleniowiec UKS 1 Meyn Solex Lębork.

Weronika Hallmann dodaje, że osiągnięty przez nią rezultat jest zbliżony do minimum kwalifikującego do mistrzostw świata i Europy. Pływaczka drugie złoto wywalczyła wspólnie z koleżankami: Julią Koluch, Barbarą Mazurkiewicz i Kornelią Fiedkiewicz. Dziewczęta startowały w sztafecie 4 x 100 metrów stylem zmiennym. Lęborczanki osiągnęły nowy rekord meetingu.

Trzeci krążek – srebrny – zawodniczka Solexu zdobyła na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, ustępując pierwszeństwa słoweńskiej medalistce mistrzostw Europy. Weronika Hallmann ma szansę na udział w lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu oraz Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w sierpniu w Stanach Zjednoczonych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.