K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

X Muza

0

W kinie Rejs przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbył się konkurs wiedzy o filmie pod nazwą X Muza. W rywalizacji sprawdzającej wiedzę uczestników z historii kinematografii brały udział drużyny szkolne.

To już czternasta edycja konkursu wiedzy o filmie X Muza. Jego etap finałowy odbył się w kinie Rejs przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, a udział w nim wzięli uczniowie ze Słupska i okolic. Eliminacje do pierwszego etapu odbyły się 29 marca. Młodzież musiała wypełnić testy z zakresu historii kina polskiego i światowego. Trzy najlepsze drużyny przeszły do etapu finałowego, który przeprowadzony został 12 kwietnia. Na scenie kina Rejs uczestnicy odpowiadali na pytania w sześciu kategoriach. Drużyny mierzyły się m.in. z kalamburami, odgadywaniem fragmentów filmowych i muzycznych, z pytaniami w formule „alfabetu”, czy też z „rozbójnikiem”, gdzie stopień trudności zadań do rozwiązania był wyraźnie określony.

Kilka lat temu zasady konkursu uległy znaczącym zmianom – zwiększono zróżnicowanie kategorii oraz zmodyfikowano udział w taki sposób, aby zmienić rywalizację w potyczki drużynowe. Tym samym wzrosło zarówno zainteresowanie wydarzeniem, jak i możliwość prezentowania wiedzy zawodników, którzy mogli wspierać się wzajemnie.

Do ostatniej konkurencji walka była bardzo wyrównana – podkreśla Joanna Gajdo, instruktorka Działu Edukacji Filmowej MCK w Słupsku – natomiast „rozbójnik” zmienił trochę wyniki. W rezultacie wygrała drużyna reprezentująca I LO z Bytowa – Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD oraz płyt z muzyką filmową. Na finalistów czeka również w pełni opłacony pobyt w na 44. Ińskim Lecie Filmowym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.