K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złodzieje nie świętują!

0

Przed nami okres przedświątecznych przygotowań, które sprawiają, że często zapominamy o najważniejszym – szeroko pojmowanym bezpieczeństwie. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, co może sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezproblemowo dotrzemy do swoich rodzin.

W świątecznym ferworze przygotowań niestety często sprawdza się przysłowie o okazji, która czyni złodzieja. W celu uniknięcia takich sytuacji policja przestrzega i przypomina o kilku ważnych zasadach, o których warto pamiętać. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku uwrażliwia wszystkich na takie miejsca, jak centra zakupowe czy środki komunikacji publicznej.

Należy zwrócić uwagę na kieszonkowców, którzy często powodują sztuczny tłok po to, aby niespodziewanie pozbawić nas cenniejszych rzeczy – mówi policjantka. – Dlatego nie warto nosić przy sobie większej sumy pieniędzy. A jeżeli już, to należy je podzielić na mniejsze kwoty i schować w różnych miejscach. Portfele dobrze jest trzymać w wewnętrznych kieszeniach zapiętych kurtek albo w zamkniętych torebkach. Należy też być ostrożnym podczas wsiadania czy wysiadania z autobusu, gdyż jest to doskonała okazja dla złodzieja, by niepostrzeżenie wsunąć rękę do naszej kieszeni.

Również zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne mogą powodować naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia, a nawet naruszenie miru domowego. Marta Kandybowicz przypomina, że lany poniedziałek jest jedną z tradycji, do której należy podchodzić z umiarem. Oblewanie przechodniów dużą ilością wody może nie tylko wyrządzić im krzywdę, naruszyć nietykalność cielesną, ale też narazić na straty materialne, na przykład w sytuacji zniszczenia drogiej odzieży. Oblewanie wodą nie powinno też mieć miejsca na ulicach, ponieważ dzieci często wybiegają na jezdnię, powodując zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Policjanci ostrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o możliwych konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.