K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znamy wykonawcę 405

0

PKP PLK rozstrzygnęło przetarg na modernizację linii kolejowej 405, prowadzącej z Ustki do Słupska. Za najbardziej korzystną uznano ofertę firmy Trakcja – Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych, zamykającą się kwotą 203 miliony złotych.

Pod koniec lutego marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oficjalnie zatwierdził przebudowę linii kolejowej 405. Teraz poznaliśmy przedsiębiorstwo, które będzie odpowiadało za realizację remontu. W przetargu zorganizowanym przez PKP PLK wygrało Przedsiębiorstwo Robót kolejowych i Inżynieryjnych Trakcja z ofertą opiewająca na 203 miliony złotych. Była to najtańsza ze wszystkich zgłoszonych w konkursie propozycji.

Inwestycja prowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj” będzie podzielona na dwie części – A i B. Pierwsza dotyczy remontu samej linii 405 od granicy województwa pomorskiego do Ustki, druga natomiast zakłada budowę urządzeń sterujących ruchem na stacji w Szczecinku. Po rewitalizacji pociągi osobowe jeździć będą z prędkością do 100 km/h, a 90-kilometrowa trasa zwiększy swoją przepustowość kilkukrotnie. Oprócz tego zakłada się gruntowną modernizację 22 peronów wzdłuż drogi kolejowej oraz przebudowę 53 przejazdów, 8 mostów i 4 wiaduktów. Na stacji w Kępicach powstanie także przejście podziemne.

Prace modernizacyjne rozpoczną się w maju tego roku, a zakończą w 2020.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.