K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Debiutancki maraton

0

W trzeciej edycji Gdańsk Maratonu wystartowało blisko 3.400 osób. Uczestnicy mięli do pokonania ponad 42-kilometrowy dystans. Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Katarzyna Pobłocka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ekonomik-Maratończyk Lębork.

Doskonałą formę zaprezentowała lęborska młoda biegaczka, która zdecydowała się na start w trzecim maratonie gdańskim. Bieg rozegrano na dystansie klasycznego maratonu, czyli 42.195 metrów. Ukończyło go ponad 3 tysiące osób. Katarzyna Pobłocka zaznacza, że chociaż maraton gdański jest imprezą młodą – odbyła się dopiero jego trzecia edycja – to liczba startujących była duża.

Zawodniczka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Ekonomik-Maratończyk Lębork ukończyła uliczny bieg jako pierwsza ze startujących kobiet. To ogromny sukces, tym bardziej że był to dla niej debiutancki start w maratonie. Katarzyna Pobłocka cieszy się, że udało jej się osiągnąć wynik wartościowy, jak na jej młody wiek, bo 2 godz. 51 min. 41 sek.

Trasa była dość sprzyjająca, pomimo tego, że było wietrznie. Prowadziła ulicami Gdańska, więc można było zwiedzić Gdańsk przez te 42 kilometry. W końcówce było mocno pod wiatr, ale tego już się tak nie czuło. Już się pragnęło dobiec do mety i się walczyło nie tylko z czasem, ze swoimi słabościami, ale też z wiatrem – wspomina biegaczka.

Wyniki są rezultatem wieloletnich treningów, nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Katarzyna Pobłocka podkreśla, że przygotowanie się do maratonu wymaga większych nakładów treningowych i dodaje, że ten udany start jest także zasługą jej taty i trenera. W przygotowaniach nie da się oszukiwać. Trzeba wykonać ciężką pracę, a wtedy wyniki przyjdą.

To nie jedyny sukces lęborskiej reprezentacji w Gdańsku. Jako trzeci z mężczyzn dobiegł do mety weteran biegów ulicznych, Piotr Pobłocki, osiągając rezultat 02:34,42.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.