K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Działka bez ogniska

0

Straż Miejska w Słupsku rozpoczęła kontrolę ogródków działkowych pod kątem niedozwolonego rozpalania ognisk. Funkcjonariusze przypominają, że używanie ognia otwartego jest zabronione przez cały rok.

Początek wiosny to tradycyjny okres porządkowania przez działkowiczów swoich ogródków. Wiele osób próbuje pozbyć się uprzątniętych odpadów, spalając je w ognisku, co od kilku lat jest całkowicie zabronione. Teraz strażnicy przyjrzą się, czy właściciele zielonych zaciszy nie łamią przepisów pod kątem termicznego przekształcania odpadów. Wszystkie resztki, jakie pozostają po sezonie uprawowym, także należy odstawiać w specjalnych workach do komunalnej kompostowni bądź gromadzić we własnych ogrodowych kompostownikach.

Wszelkiego rodzaju przekształcanie odpadów poprzez spalanie ich w ogniskach jest zabronione pod karą grzywny do 500 złotych – wyjaśnia Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku.

Niegdyś przepisy pozwalały na używanie ognia otwartego w terenie od października do końca marca, lecz po wprowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów i tę furtkę zamknięto. Strażnicy ostrzegają, że czas upomnień już się skończył i od razu przystąpią do wypisania mandatu w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.