K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przechwyt tytoniowy

0

Słupska policja przechwyciła spory ładunek nielegalnego tytoniu. Prawie 200 kilogramów towaru zostało przejęte podczas próby przemytu.

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali samochód osobowy. W jego wnętrzu czekała na nich niespodzianka – nielegalny tytoń.

Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP poinformował, że policjanci mieli podejrzenia co do kierowcy, który mógł mieć związek z procederem dystrybucji nielegalnego tytoniu. Ich przypuszczenia zostały potwierdzone, kiedy okazało się, że w trakcie przeszukania pojazdu znaleziono w nim kilka worków jutowych z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Łączną wartość mienia, które z chwilą wprowadzenia na rynek uszczupliłoby wpływy do skarbu państwa, oszacowano na blisko 140 tysięcy złotych. W workach mundurowi znaleźli prawie 200 kilogramów tytoniu.

Obecnie tytoń został zabezpieczony jako dowód w prowadzonym postępowaniu – wyjaśnia rzecznik KMP w Słupsku Robert Czerwiński. – Zatrzymany 34-latek został już przesłuchany, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowym obciążeniem będzie dla oskarżonego również niemała grzywna, którą będzie musiał zapłacić za to przestępstwo. Jest to już drugi incydent związany z tytoniem w obrębie Słupska. Kilka tygodni wcześniej strażnicy graniczni przechwycili spory jego ładunek w Ustce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.