K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Legionów Polskich gotowa

0

Zakończył się duży remont ulicy Legionów Polskich w Lęborku. Drogowe prace wykorzystało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji modernizując sieć wodno-kanalizacyjną. Natomiast na wysokości ulicy Zawiszy Czarnego zamontowano wyspowe progi zwalniające.

Na terenie Lęborka sukcesywnie prowadzone są remonty dróg. Burmistrz Witold Namyślak mówi, że poza ulicą Legionów wyremontowane zostały także odcinki ulic Armii Krajowej, Mostnika i Mireckiego. Trzeba było się nimi zająć, ponieważ nawierzchnie na nich były już zdegradowane. Zrobiono też chodniki. Burmistrz zaznacza, że prace modernizacyjne przeprowadzone zostały zamiast klejenia i łatania dziur.

W ramach prac drogowych na wysokości ulicy Zawiszy Czarnego zamontowano progi zwalniające. Burmistrz Namyślak ma nadzieję, że kierowcy przyzwyczaili się już do tej formy ograniczeń prędkości na drodze, ponieważ progów w Lęborku jest już dużo. Daje się też zauważyć spadająca liczba zagrożeń wynikających z szybkiej jazdy. Prowadzone remonty wykorzystało także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Wykonane zostały przeglądy, naprawy i konserwacje sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Koszt modernizacji jednej z bardziej newralgicznych ulic miasta, czyli Legionów Polskich, wyniósł około 200 tysięcy złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.