K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pobił za buty

0

W wielki gniew wpadł 24-latek, który siłą próbował drugiemu mężczyźnie odebrać markowe buty, które ten miał na nogach. Ostatecznie na terenie Łeby doszło do rozboju. Poważnie poszkodowany został 40-latek.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w pobliżu ulicy Morskiej w Łebie. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku informuje o biegu wypadków. Z ustaleń policyjnych wynika, że do 40-latka podszedł młody mężczyzna, który po chwili zaczął zachowywać się agresywnie. Nagabywany próbował oddalić się od agresora, ale ten pchnął go, przewrócił i zażądał od niego markowych sportowych butów, które napadnięty miał na nogach.

Złość agresora wzrosła, gdy usłyszał, że 40-latek nie chce oddać swojego obuwia. Zaczął kopać leżącego, bić go po głowie, a następnie ściągnął mu z nóg obuwie. Napadnięty trafił z obrażeniami głowy do szpitala. Na szczęście, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Marta Kandybowicz dodaje, że kryminalni szybko ustalili, kto może być napastnikiem, a policjanci z Łeby zatrzymali podejrzanego dzień po zdarzeniu.

Jak się okazało, 24-latek był już poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut rozboju, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Za dokonanie rozboju grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.