K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk przyjazny seniorom

0

Do końca kwietnia MOPR w Słupsku przyjmuje zgłoszenia firm oraz instytucji chętnych do uczestnictwa w akcji „Miejsca przyjazne seniorom”. Projekt ma na celu promowanie takich punktów na terenie miasta, które w sposób szczególny traktują osoby starsze.

Słupski MOPR do końca tego miesiąca przyjmuje zgłoszenia od firm oraz instytucji, które chcą wziąć udział w akcji „Miejsca przyjazne seniorom”, zorganizowanej we współpracy z wieloma partnerami na terenie miasta.

To czwarta edycja słupskiego projektu. Jego ideą jest wyznaczanie i promowanie miejsc, w których seniorzy Słupska będą mieli możliwość skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie z myślą o ich potrzebach.

Oferta to specyficzne usługi i produkty – mówi Klaudiusz Dyjas z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku – a także zniżki, które firmy czy zakłady usługowe proponują osobom starszym.

Do projektu mogą zgłosić się wszystkie podmioty, które mają w swojej działalności ofertę przygotowaną dla seniorów. Miejsca te otrzymają specjalny certyfikat oraz wsparcie ze strony partnerów akcji – Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Stowarzyszenia Horyzont, gminy wiejskiej Słupsk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zainteresowani programem mogą w tych punktach złożyć swoją aplikację. Zawarte w niej dane dotyczące proponowanego miejsca przyjaznego seniorom weryfikowane są następnie pod kątem zgodności z regulaminem programu przez komisję oceniającą.

Firmy te przez cały rok są później promowane na stronach partnerów akcji. Pojawiają się z informacją, że w tych miejscach seniorzy mogą skorzystać z przygotowanej dla nich oferty – np. zakładów fryzjerskich, klubów fitness, biblioteki i inne. Czasami to po prostu tańsza kawa w jakimś lokalu – mówi Klaudiusz Dyjas z MOPR-u.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przyjmowania zgłoszeń oraz opis akcji zawarte są w jej regulaminie zamieszczonym na stronach internetowych Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz partnerów akcji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.