K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmierć w Wielką Sobotę

1

W godzinach porannych w Wielką Sobotę doszło do tragicznego wypadku na drodze między Bierkowem a Słupskiem. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 64-letnia kobieta.

Do tragicznego wypadku doszło w Wielką Sobotę w godzinach porannych. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku na trasie między Bierkowem a Słupskiem. Śmierć na miejscu poniosła kierująca toyotą auris 64-letnia kobieta, która uderzyła pojazdem w przydrożne drzewo. Policjanci z pionu kryminalistycznego pracujący pod kierunkiem prokuratora zabezpieczyli ślady wypadku, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierująca toyotą wyprzedzała kolumnę samochodów – wyjaśnia Robert Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. – Prawdopodobnie stało się to w miejscu, w którym nie powinna tego robić – w obszarze tym obowiązuje zakaz wyprzedzania. W trakcie manewru z kolumny wyjechał inny samochód – volvo kierowane przez 57-letniego mężczyznę i doszło do kolizji. W jej wyniku kierująca toyotą zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo, ponosząc śmierć na miejscu.

Kierujący pojazdem mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń. Został jednak zatrzymany w celu przebadania alkomatem oraz wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Obecnie na miejscu wypadku można zauważyć ślady na drzewie oraz znicze pozostawione przez mieszkańców. Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drodze, aby takich miejsc było jak najmniej.

DyskusjaJeden komentarz

  1. Ciekawi mnie ewentualna współwina kierującego Volvo. Z materiału wynika, że mógł być „pod wpływem”. A czy prędkość miał odpowiednią? Czy redakcja pociągnie ten wątek dalej????????????????????