K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Fikcyjna kradzież

0

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz ucieczkę kierowca zgłosił kradzież własnego samochodu. 48-letni mieszkaniec gminy Cewice został zatrzymany. Usłyszał zarzut zawiadomienia o przestępstwie niepopełnionym i składania fałszywych zeznań.

W niedzielę w nocy, na ulicy Kaszubskiej w Lęborku patrol ruchu drogowego podjął pościg za kierowcą passata, który nie zatrzymał się do kontroli ignorując nadawane sygnały błyskowe i dźwiękowe. W pewnym momencie pojazd zniknął z pola widzenia policjantów. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku zaznacza, że policjanci zapamiętali twarz kierowcy. Następnego dnia rano pojawił się w komendzie 48-letni mieszkaniec gminy Cewice, by zawiadomić o kradzieży jego samochodu. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie auta i po krótkim czasie, w kompleksie leśnym nieopodal miejsca zamieszkania właściciela, znaleźli pozostawionego tam passata.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, natomiast mężczyzna złożył zawiadomienie o krótkotrwałym użyciu jego pojazdu. Złożył też zeznania, ale – jak zaznacza Marta Kandybowicz – treść tych zeznań budziła wątpliwości. Policjanci rozpoznali bowiem w mężczyźnie kierowcę, który w nocy nie poddał się do kontroli. Został on zatrzymany, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu zawiadomienia o przestępstwie niepopełnionym i składania fałszywych zeznań. Mężczyźnie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej również za niezatrzymanie się do kontroli.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.