K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finały minisiatkówki

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się finał rozgrywek I Edycji Kobylnickiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców z rocznika 2008/2006.

Wspaniała zabawa, niezapomniana przygoda z siatkówką – podkreślali uczestnicy oraz opiekunowie szkolnych drużyn I Edycji Ligi Mini Siatkówki, której finał odbył się w Kobylnicy. Udział w nim wzięły szkoły podstawowe z Kobylnicy i Włynkówka oraz słupskiedwójka”, „szóstka” i „ósemka”. Turniej rozgrywano w sześciu kategoriach dziewcząt i chłopców dwójek i singli, w których grało ponad 100 zawodniczek i zawodników. W meczach widać było, jaką radość sprawia im uprawianie sportu i nauka gry w siatkówkę. Do gier finałowych awansowali najlepsi z trzech turniejów eliminacyjnych.

Rywalizację finałową rozpoczęły dziewczęta z rocznika 2008/2009, 2007 oraz 2006 w tak zwanym finale „B” –pocieszenia. Tutaj najlepsze w singlu okazały się: Blanka Białas (SP-Włynkówko) i Anna Próchniak (SP-Kobylnica).

Dumy ze swoich podopiecznych nie ukrywała też Sylwia Borecka, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku. Wszystkie jej podopieczne zakwalifikowały się do ścisłego finału.

W finale „A” grano systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem miejsc zajętych w eliminacjach, przez co rywalizacja była bardzo zacięta. Mecze o najwyższe miejsca dostarczyły sporo emocji, bo nagrodą były puchary, medale i nagrody rzeczowe.

A oto najlepsi I Edycji Kobylnickiej Ligi Minisiatkówki w grach singlowych dziewcząt rocznik 2008/2009. Miejsce pierwsze wywalczyła Kinga Murawska, druga była Jadwiga Guzewska obie z SP-Kobylnica, a miejsce trzecie zajęła Gabriela Stępień z SP-Włynkówko. Wśród chłopców w tej kategorii dominowali kobylniczanie: na miejscu pierwszym uplasował się Aleksander Czapiewski, miejsce drugie zajął Piotr Pietraś, a trzecie Piotr Lepieszka.

W roczniku 2007 dziewcząt na pierwszych dwóch miejscach znalazły się zawodniczki z SP- Kobylnica – Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska. Miejsce trzecie zajęła Pola Hec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku. W grach dwójek w roczniku 2006 dziewcząt, pierwsze miejsce zdobyła SP-8 Słupsk (zespół IV), na miejscu drugim uplasowała się SP-2 Słupsk (zespół II), a na trzecim szósty zespół SP-8. Anna, Agnieszka i Ola z SP-8 były bardzo zadowolone ze swoich osiągnięć. Nie spodziewały się ich, ponieważ minisiatkówkę uprawiają dopiero od początku czwartej klasy.

Wśród chłopców w grach dwójek miejsca od pierwszego do trzeciego zajęły: SP-Kobylnica I, SP-Włynkówko I i SP-Kobylnica II. Najlepsi zawodnicy z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody, medale i puchary ufundowane przez wójta gminy Kobylnica. Puchary otrzymały również szkoły za zwycięstwa: w kategoriach 2008/2009 SP-Włynkówko, w roczniku 2007 – SP-Kobylnica, a w kategorii 2006 – SP-8 Słupsk.

Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica podkreślił fakt stawiania przez gminę na sport najmłodszych. Chodzi o to, żeby zaszczepić w nich pasję sportową; żeby dzieci ze Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk miały okazje rywalizować w minisiatkówce. Ponad setka dzieci nie tylko toczyła zacięte mecze, ale też znakomicie się bawiła. Wójta cieszy też, że w realizację sportowych imprez i przygotowanie zawodników bardzo mocno włączyła się grupa młodych nauczycieli.

Michał Huzarski, organizator ligi jest zadowolony, ponieważ dostrzega już efekty tej pracy. Dzieci kupują piłki, siatki… Zachłysnęły się siatkówką i o to organizatorom chodziło.

Działacze UKS Piast–B Kobylnica, głównego organizatora ligi twierdzą – patrząc po liczbie startujących zawodników – że liga mini siatkówki przyniesie oczekiwane efekty w popularyzacji tej dyscypliny sportu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.