K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kumulacja głupoty?

0

Najpierw pod wpływem alkoholu uciekał samochodem przed policją, potem próbował wręczyć funkcjonariuszom 2,5 tysiąca złotych łapówki. Tak skończyły się święta dla 54-letniego mężczyzny, który został zatrzymany na drodze w podsłupskim Warblewie. Natomiast wczoraj na ulicy Kołłątaja w Słupsku doszło do groźnego wypadku. Kierowca prowadzący auto marki Mitsubishi wypadł z jezdni i uderzył w latarnię stojącą na chodniku.

Słupscy policjanci, podczas kontroli drogowej zatrzymali we Warblewie pijanego 54-latka. Kiedy funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu, zamierzali odebrać mężczyźnie kluczyki. Ten jednak postanowił salwować się ucieczką. Mundurowi podjęli za nim pościg.

W krótkim czasie pojazd prowadzony przez uciekającego znalazł się w przydrożnym rowie. Na szczęście kierujący nie doznał żadnych obrażeń. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

W trakcie sporządzania dokumentacji służbowej nietrzeźwy 54-latek, mieszkaniec województwa małopolskiego, zaproponował policjantom korzyść majątkową, jeżeli odstąpią od wykonywania czynności. Oferował 2,5 tysiąca złotych. W związku z powyższym funkcjonariusze policji poinformowali go, że popełnił przestępstwo i zostanie doprowadzony do jednostki policji. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za jazdę na podwójnym gazie.

Także wczoraj – poinformował rzecznik KMP w Słupsku Robert Czerwiński – z winy pijanego tym razem pasażera doszło do wypadku na ulicy Kołłątaja. Jak się okazało, samochód marki Mitsubishi z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w przydrożną lampę. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że kierująca pojazdem kobieta zjechała prawidłowo na lewy pas ruchu, natomiast jej pasażer będący w stanie nietrzeźwości szarpnął za kierownicę, co spowodowało manewr zjazdu na prawo. Skutkowało to uderzeniem w uliczną lampę.

Karę za spowodowanie kolizji poniesie nietrzeźwy pasażer. Sprawa została skierowana do sądu, który podda ocenie zachowanie sprawcy incydentu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.