K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Majówka bez Wilkowa

0

Mieszkańcy niewielkiej miejscowości w powiecie lęborskim Wilkowa Nowowiejskiego znani są na Pomorzu z podejmowania niecodziennych przedsięwzięć. Wieś słynie głównie z organizowanej w maju imprezy, podczas której bite są rekordy Polski, a nawet świata w nietypowych konkurencjach. W tym roku jednak zawieszono organizację Wilkowskiej Majówki.

Jedna z bardziej znanych imprez, które odbywały się cyklicznie w powiecie lęborskim to Wilkowska Majówka. Oprócz bicia niecodziennych rekordów w nietypowych konkurencjach, proponowano też wiele atrakcji rozrywkowych nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych uczestników plenerowej zabawy. Niestety w tym roku nie odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja znanej majowej imprezy.

Leszek Wrzesień, sołtys Wilkowa Nowowiejskiego informuje, że jest to decyzja miejscowej rady sołeckiej. Powodem są zdarzenia losowe, które miały miejsce w Wilkowie. W kolejnych latach majówka najprawdopodobniej powróci i powrócą próby bicia rekordów.

Leszek Wrzesień zachęca do odwiedzania urokliwej wsi w powiecie lęborskim. Dotychczasowe rekordy są dostępne o każdej porze dnia i nocy. Na terenie Wilkowa Nowowiejskiego znaleźć można takie atrakcje turystyczne, jak, między innymi, największe na świecie diabelskie skrzypce, najdłuższą hulajnogę oraz największe kaszubskie nuty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.