K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Próba dla gimnazjalistów

0

Dziś w całej Polsce uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do testów, które podsumują zdobytą wiedzę. Po reformie edukacji to jedne z ostatnich roczników poddawane tym egzaminom.

Równo o godzinie 9 ostatnie klasy gimnazjum przystąpiły do testu sprawdzającego rezultaty 3-letniej nauki. Dziś uczniowie swoje zmaganie rozpoczęli od części humanistycznej. Na pierwszy ogień poszły takie przedmioty, jak historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski, który nie sprawił zdającym wielu problemów. Niektórych zaskoczył co prawda temat rozprawki: Czy marzenia mają moc sprawczą?, bo niełatwo było dobrać odpowiednie przykłady z literatury, jednak – jak się okazało – był to tylko skutek początkowego stresu.

Natomiast trudniejszy okazał się etap z historii. Sami uczniowie przyznali, że tutaj musieli wykazać się znajomością konkretnych dat.

Dużo pytań dotyczyło królów Polski, dużo było dat, chronologii – mówi Hubert Ciechanowski, uczeń Gimnazjum nr 2 – a do tego jak co roku architektura, style…

Przed gimnazjalistami zostały jeszcze dwa dni walki z egzaminacyjnymi testami. Jutro napiszą cześć przyrodniczo- matematyczną, a w piątek sprawdzą swoje umiejętności posługiwania się wybranym językiem obcym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.