K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z zabytkowymi pojazdami

0

W Łebie nastąpi otwarcie sezonu pojazdów zabytkowych, czyli V Zdrowotel Rajd. Uczestnicy rajdu odwiedzą również Lębork. Z myślą o mieszkańcach zaplanowano konkurencje sprawnościowe oraz pokazy na placu Pokoju.

W dniach od 21 do 23 kwietnia w Łebie odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu pojazdów zabytkowych – V Zdrowotel Rajd. Program przedsięwzięcia organizowanego głównie z myślą o pasjonatach motoryzacji jest bogaty. W najbliższą sobotę (22 kwietnia) uczestnicy rajdu wyruszą na trasę. Marcin Wójcik, współorganizator zlotu podkreśla fakt organizowania rajdu według reguł Polskiego Związku Motorowego. Jeśli wszystko się uda – obserwować imprezę będą przedstawiciele PZMotu – łebska impreza stanie się od przyszłego roku eliminacją mistrzostw Polski pojazdów zabytkowych. W tym roku zapowiadany jest udział właścicieli motocykli przedwojennych i z czasu PRL-u. Na razie największym zmartwieniem jest pogoda, ale organizatorzy liczą na to, że i ona dopisze.

Osoby nieuczestniczące w rajdzie będą mogły podziwiać pojazdy w Lęborku oraz w Łebie w sobotę. Marcin Wójcik informuje, że trasa zlotu będzie prowadziła z Łeby do Lęborka, a potem powrót do Łeby. Najlepsza okazja do podziwiania motocykli nadarzy się w sobotę około godz. 12 na placu Pokoju w Lęborku. W tym miejscu rozegrane zostaną konkurencje zlotowe. Zakończenie rajdu odbędzie się około godz. 17 na ul. Kościuszki, przy skrzyżowaniu z 11 Listopada w Łebie. Tam również rozegrane zostaną konkurencje i zaprezentowane zabytkowe pojazdy.

Głównymi organizatorami motoryzacyjnego przedsięwzięcia są Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska – Łeba” oraz Zdrowotel Łeba.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.