K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Otwórz oczy

0

Od czwartku do niedzieli (20-23 kwietnia) potrwa w Słupsku V Edycja Festiwalu Teatrów Tańca „Otwórz Oczy”. Słupski Ośrodek Kultury przygotował dla miłośników Terpsychory interesujące warsztaty oraz pokazy.

Do końca tygodnia pasjonaci tańca oraz innych form sztuki mogą wziąć udział w organizowanym przez Słupski Ośrodek Kultury Festiwal Teatrów Tańca „Otwórz Oczy”. Jest to już piąta edycja festiwalu, który odbywa się jednocześnie w kilku innych miejscach w kraju. Organizatorka jego słupskiego wydania, Gabriela Keller-Janus zaznacza, że festiwalowi goście zjada niemal z całej Polski. Będą teatry tańca z Zielonej Góry, Torunia, Krakowa, Gdańska i Słupska. Odbywać się będą także warsztaty. W tym roku nazwie festiwalu towarzyszy przymiotnik „międzynarodowy”. W piątek pokazany zostanie mistrzowski spektakl artystów hiszpańskich. Dodatkowo Manuel Badas Alvarez i Juan Jose Ochoa Torres proponują warsztaty tańca współczesnego, Błażej Peszek – warsztaty teatralne, a Naylah – tańca brzucha. Nacho Duran w niedzielę poprowadzi również zajęcia warsztatowe z video mappingu. Od dzisiaj (czwartek) trwają już warsztaty jogi, które prowadzi Małgorzata Dozmalska.

Prócz warsztatów, w programie festiwalu znalazły się również występy muzyczne – w czwartkowy wieczór w klubie DomÓwka będzie miał miejsce występ DJ-a, a na sobotę organizatorzy przygotowali występ duetu B=Hearts. Gabriela Keller-Janus cieszy się, że festiwal budzi duże zainteresowanie słupszczan. Tym bardziej, że odbywa się on z ich poręki.

Festiwal zorganizowany został dzięki głosom oddanym na projekt w zeszłorocznym budżecie partycypacyjnym. Jest to już druga edycja finansowana w ten sposób, choć, zważywszy na zainteresowanie, z pewnością nie ostatnia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.