K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kręci mnie bezpieczeństwo

0

W najbliższą sobotę nastąpi inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na terenie województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa kierujących jednośladami.


Koncepcja działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” została opracowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Inauguracja ogólnopolskiej akcji odbędzie się 22 kwietnia. W Gdańsku będzie promowana tego dnia podczas „Przejazdu Rowerowego Tunelem pod Martwą Wisłą”.

Natomiast w całym województwie pomorskim zapowiada sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku policjanci prowadzić będą działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów.

Policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole kierujących samochodami oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w zakresie dotyczącym rowerzystów. Mundurowi konsekwentnie egzekwować będą prawidłowe poruszanie się po drodze rowerzystów, kontrolować stan techniczny jednośladów i ich wyposażenie. Marta Kandybowicz dodaje, że jednym z celów akcji jest promowanie roweru jako alternatywnego środka lokomocji. Zakończenie akcji zbiegnie się z Międzynarodowym Dniem bez Samochodu (22 września). Do tego czasu zarówno rowerzyści jak i inni użytkownicy dróg mogą spodziewać się wielu akcji kontrolnych i prewencyjnych. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z rowerów.

W przyszłym tygodniu na terenie powiatu lęborskiego (24-27 kwietnia) odbędzie się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Natomiast w maju mundurowi przeprowadzą z dziećmi i młodzieżą szkolną egzaminy na kartę rowerową. Uczestniczył w nich będzie również prezes stowarzyszenia rowerowego „Lew Lębork”, który opowie młodym ludziom o bezpiecznych szlakach rowerowych na terenie powiatu i zachęci ich do korzystania z jednośladów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.