K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wybuch pieca

0

W Lęborku wskutek rozszczelnienia się butli propan-butan doszło do pożaru. Jedna osoba doznała poparzeń. Natomiast w Chocielewku wybuchł piec centralnego ogrzewania znajdujący się w jednym z budynków mieszkalnych.

Z czwartku na piątek w powiecie lęborskim było dość niespokojnie. Strażacy wielokrotnie podejmowali interwencje. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło między innymi w pobliżu ulicy Zwarowskiej w Lęborku. St. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku informuje, że wskutek rozszczelnienia butli z gazem propan-butan doszło do pożaru kabiny ciężarówki stojącej na placu manewrowym jednego z zakładów. Jedną osobę, która doznała poparzenia rąk, trzeba było odtransportować do szpitala.

Kolejna interwencja dotyczyła wybuchu pieca centralnego ogrzewania w miejscowości Chocielewko, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Piotr Krzemiński mówi, że wybuch miał miejsce w budynku mieszkalnym. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Natomiast w wyniku wybuchu piec przemieścił się w kotłowni o około 5 metrów.

W pomieszczeniu,w którym znajdował się piec, runęła ścinka działowa i wyrwało z futryn drzwi. Strażacy apelują do mieszkańców o większą dbałość i kontrolowanie urządzeń grzewczych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.