K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akcja „Lubowidz”

0

Blisko 40 osób uczestniczyło w sobotnim sprzątaniu terenu wokół jeziora Lubowidzkiego. Działania mające na celu oczyszczenie ze śmieci jednego z bardziej urokliwych miejsc w powiecie lęborskim prowadzono również z wody.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego przeprowadzono akcję uprzątnięcia nieczystości z jeziora Lubowidzkiego oraz terenu wokół niego. Sebastian Kowalski z gminnego koła PZW „Pstrąg” w Nowej Wsi Lęborskiej zaznacza, że taka akcja prowadzona jest po raz czwarty. Jest ona bardzo potrzebna, ponieważ Lubowidz to jedyne jezioro w okolicy, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści przyjeżdżający z innych regionów. Mariusz Wysocki z Farm Frites Poland – współorganizatora akcji – apeluje do wszystkich korzystających z wypoczynku nad wodą, by zastanowili się, czy nie warto wziąć ze sobą do samochodu dodatkowej reklamówki i zebrać do niej śmieci zamiast pozostawiać nad jeziorem.

W sprzątanie zaangażowali się nie tylko dorośli. Uczestniczyły w nim również dzieci. Zdaniem Mariusza Wysockiego, trzeba uczyć młodych ludzi, że warto mieć czyste otoczenie. Trzeba też kształtować świadomość ekologiczną od najmłodszych lat. A jak jest? W trakcie prowadzonych działań wydobyto z jeziora zaskakujące przedmioty. Pod wodą znaleziono stare materace, konstrukcje łóżek, elementy namiotów, a nawet stare lodówki. Sebastian Kowalski zwraca uwagę na bardzo niebezpieczne znaleziska. Do jeziora trafiały też butelki, rozbite opakowania szklane i puszki.

Praca włożona w zbiórkę śmieci powinna być doceniona i uszanowana przede wszystkim przez odwiedzających jedną z piękniejszych miejscowości w gminie Nowa Wieś Lęborska.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.