K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzień Otwartego Centrum

0

Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku miało dziś swój dzień otwarty. Placówkę odwiedzali słupscy gimnazjaliści, na których czekały szkolne prezentacje i rozmowy ze specjalistyczną kadrą.

W poniedziałek Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku odwiedzane było przez uczniów gimnazjów, którzy skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwartego Centrum. Czekała na nich kadra nauczycielska, gotowa zaprezentować szkołę i prowadzone w niej kierunki kształcenia. Młodzież zapoznawała się także z bazą dydaktyczną, warunkami technicznymi, wyposażeniem pracowni zawodowych – mechanicznej, drzewnej, budowlanej, gastronomicznej i hotelarskiej. Pokaz miał pomóc młodzieży w podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Centrum Kształcenia Praktycznego jest jedyną w Słupsku placówką ponadgimnazjalną oferującą w całości kształcenie teoretyczne połączone z praktyką. Prócz możliwości zdawania w niej egzaminu maturalnego uczniowie kształcą się także w wybranych przez siebie kierunkach zawodowych. Marek Książek z Centrum Kształcenia Praktycznego wskazuje także na potrzeby rynku pracy i zainteresowanie pracodawców absolwentami szkoły. Placówka kształtuje kierunki swojego rozwoju, aby jak najlepiej odpowiadały zapotrzebowaniu lokalnego biznesu.

Pracodawcy chętnie czekają na naszych uczniów, dla tych, którzy skończą szkołę zawodową i techniczną, oferują naprawdę dobre warunki pracy – podkreśla Marek Książek.

Szkoła pozwala na zdobycie zawodu w specjalnościach poszukiwanych przez pracodawców, między innymi stolarza, pracownika budowlanego, mechanika czy nawet specjalisty od mechatroniki. Baza placówki wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do prawidłowego toku kształcenia teoretycznego i nabywania umiejętności praktycznych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.