K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Majówka z SALWĄ

0

Już 3 maja rusza kolejna edycja Słupskiej Akcji Lokalnego Wystrzału Artystycznego – SALWA. W tym roku na Wojska Polskiego również nie zabraknie atrakcji. Na ulicznym festiwalu artystycznym swoją obecność zapowiada wielu artystów i wystawców.

SALWA na stałe wpisała się już w miejski krajobraz imprez długiego majowego weekendu. W tym roku festiwal po raz trzeci zamieni aleję Wojska Polskiego w barwny i głośny deptak. Na kolorowych stoiskach każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal na majówkę – tak chcemy o tym mówić – wyjaśnia Mateusz Stefański, organizator imprezy. – SALWA jest dla każdego, przychodzą całe rodziny, starsi i młodsi.

Aleja podzielona zostanie na trzy strefy. W pierwszej, przewidzianej na całej długości deptaka, swoje wyroby prezentować będą rękodzielnicy i wystawcy związani z designem, sztuką użytkową czy dekoracyjną. Natomiast w strefie reakcji będzie można przyglądać się pracy animatorów i wziąć udział w rozmaitych warsztatach. Przygotowano coś również dla miłośników muzyki. W strefie chilloutu zrelaksujemy się przy dźwiękach płynących z płyt kompaktowych, a na scenie usłyszymy między innymi zespoły B=Hearts, Edyty Góreckiej, a w finale MajLo.

Słupska Akcja Lokalnego Wystrzału Artystycznego rozpocznie się 3 maja o godzinie 13 w alei Wojska Polskiego i potrwa do godziny 18. Za organizację odpowiadają słupskie instytucje kulturalne oraz towarzystwo muzyczne „Makrofon” i fundacja „Indygo”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.