K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Płatne strefy parkowania

2

W Łebie trwają przymiarki do wprowadzenia płatnych stref parkowania. Przeprowadzono już przetarg na operatora, który opracuje schemat rozmieszczenia parkomatów na terenie miasta. Opłaty trzeba będzie uiszczać wyłącznie w sezonie letnim.

Wraz z rozpoczęciem wakacji mają w Łebie obowiązywać płatne strefy parkowania. Do realizacji pomysłu miasto przygotowywało się od dłuższego czasu. Burmistrz Andrzej Strzechmiński informuje, że jest już po przetargu, który wyłonił operatora strefy. Pod koniec kwietnia powinna zostać podpisana umowa na świadczenie usług. Operator powoli przygotowuje się do rozmieszczenia parkomatów.

Burmistrz nadmorskiego kurortu uważa, że wprowadzenie w poszczególnych rejonach miasta opłat za parkowanie przyczyni się do wyeliminowania niechcianego procederu. A zdarza się, że osoby prowadzące działalność gospodarczą i ich pracownicy całymi miesiącami blokują miejsca parkingowe. Stawia się nawet samochody ciężarowe i używa ich jako magazyny dla towaru sprzedawanego w punktach handlowych. Wszystko to w najbardziej newralgicznych obszarach miasta. Tymczasem jest duży deficyt miejsc postojowych,a szczególnie w północnej części Łeby.

Miejskie władze zapewniają, że opłaty będą pobierane według najniższych ustawowo stawek. Według założeń, strefy płatnego parkowania w Łebie przestaną obowiązywać po sezonie, czyli mniej więcej w połowie września.

Dyskusja2 komentarze

 1. Nareszcie!!!!!
  Teraz zobaczymy gdzie wszyscy prywaciarze z chałupami po dziesięć i więcej pokoi będą parkować samochody swoich wczasowiczów!?!?!
  Domy na całej działce-gdyby tylko mogli to od płotu do płotu i od słupka granicznego do słupka-a miejsc parkingowych zero!!!!!
  W miejscu gdzie powinna być brama wjazdowa postawiony jest stragan z warzywami albo kram z pamiątkami a auta stoją na ulicach albo na chodnikach.
  Rozumiem,że sezon w Łebie (i nie tylko) trwa dwa miesiące i ludzie chcą zarobić,ale powinno być tak,że na każe dwa pokoje do wynajęcia powinno być przynajmniej jedno miejsce parkingowe.
  To nie te czasy gdy turyści przyjeżdżali pociągami teraz prawie każdy ma samochód!
  Wina leży również po stronie włodarzy bo ktoś pozwolenia na budowę wydaje więc teraz jedni będą psioczyć na drugich a oberwie się jak zwykle panu Burmistrzowi-no cóż takie życie!!!