K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aresztowani za sutenerstwo

0

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie powiatu lęborskiego Bułgarów i Polkę zamieszanych w proceder sutenerstwa i stręczycielstwa. Dwaj mężczyźni – w wieku 21 i 28 lat – postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Według ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej, osoby te działały na terenie powiatu wejherowskiego, lęborskiego oraz w okolicach Bydgoszczy od lata 2016 roku do chwili zatrzymania. Ofiarą interesu Bułgarów i współpracującej z nimi kobiety była 20-letnia Polka. Pokrzywdzona objęta jest opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi.

28-latkowi prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Drugiemu z podejrzanych, 21-latkowi, zarzuca się doprowadzenie innej osoby do uprawiania prostytucji poprzez wykorzystanie jej krytycznego położenia, a następnie czerpanie korzyści majątkowych z uprawianego przez tę osobę procederu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Sąd zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Natomiast wobec mieszkanki województwa kujawsko-pomorskiego prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.