K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Erasmus+

0

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbyła się konferencja dotycząca programu Erasmus+. Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku.

Podczas konferencji przybliżono ofertę największego unijnego programu edukacyjnego, Erasmus+. Do udziału w spotkaniu, prowadzonym przez ekspertów, zaproszono władze miasta i powiatu, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz osoby współpracujące z dziećmi i młodzieżą. Grażyna Ruszkowska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lęborku przypomniała, że szkoła jest uczestnikiem tego projektu, a przez to – obok fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie – współorganizatorem konferencji. Jest ona formą zwieńczenia trzydziestu lat obecności programu Erasmus+ w polskiej edukacji. Dyrektorka jest przekonana, że jego funkcjonowanie daje uczniom wiele pożytku.

W ramach programu Erasmus+ ściśle zaangażowanych jest 40 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Natomiast w grupie sześcioosobowej organizowane są wyjazdy międzynarodowe do Portugalii, Szwecji, Francji i Niemiec. Katarzyna Kurzydło, koordynatorka projektu w lęborskim gimnazjum uważa, że projekt jest promocją szkoły, ale przede wszystkim szansą dla uczniów. Mają okazje nauki języków w atrakcyjnej formie, spotykania się z młodzieżą z całej Europy i podejmowania wspólnych działań. Jest też okazja do poznania różnych zagranicznych firm.

Gimnazjaliści z Lęborka mają szansę nie tylko na naukę i doskonalenie języków obcych, ale również na poznanie różnych kultur.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.