K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

VII Konkurs Stolarski

0

W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się wczoraj siódma edycja Konkursu Stolarskiego. W wydarzeniu rywalizowali młodzi stolarze z całej Polski.

VII Konkurs Stolarski w pracowniach drzewnych i budowlanych odbył się w poniedziałkowe popołudnie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku. Udział w nim wzięli młodzi stolarze reprezentujący szkoły zawodowe niemal z całego kraju. Wśród zawodników znalazły się ekipy z Białegostoku, Szczecina, Słupska, Bydgoszczy, Chojnic, Lęborka, Brus i Wejherowa.

Konkurs odbywa się w placówce od 2010 roku w nowych pracowniach. Podczas tegorocznej rywalizacji uczniowie wykonywali stojak na papier toaletowy. Utrudnieniem w zadaniu było montowanie stojaka bez pomocy maszyn, przy pełnej obróbce ręcznej. Marek Książek, kierownik pracowni drzewno-budowlanych Centrum Kształcenia Praktycznego, podkreślił, że ocenie podlegały przede wszystkim umiejętności manualne uczestników zmagań – posługiwanie się dłutem, młotkiem, świdrem, wkrętakiem czy podbijakiem. Błędy w konstrukcjach uczniów – jeśli zostały popełnione – ujawniły się w praktyce, podczas użytkowania przedmiotów.

Na podium uplasowali się – w kolejności – Szymon Dziemianowicz z Białegostoku, Kacper Mielcarz z Bydgoszczy oraz Mateusz Harasimczuk z Białegostoku. Miejsce pierwsze w kategorii drużynowej zajął Zespół Szkół Drzewnych z Białegostoku. Puchar dla zwycięzców został ufundowany przez słupską radę miejską.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.