K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radni apelują do prezydenta

0

Dzisiaj, 26 kwietnia 2017 roku, podczas sesji rady miejskiej rajcy podjęli apel do prezydenta w prawie rozwiązań komunikacyjnych i sanitarnych. Radni sprzeciwiają się pomysłowi likwidacji zatoczek autobusowych oraz toalet.

Radnym nie podobają się zmiany w transporcie wprowadzane przez magistrat. Szczególnie kontrowersyjnym i już głośno omawianym jest pomysł likwidacji zatoczek autobusowych. Także niezbyt fortunne wydają się być zmiany organizacji ruchu wprowadzone na ulicach Lotha i Anny Łajming. Dziś podczas sesji rajcy wystosowali apel do prezydenta, aby zaniechał wdrażania chybionych rozwiązań komunikacyjnych.

Jerzy Mazurek, radny SPO, w imieniu rady miejskiej skierował do prezydenta Roberta Biedronia pismo, w którym zwraca się o zaprzestanie działań prowadzących do likwidacji zatok autobusowych. Ich zły stan wymaga poniesienia niezbędnych nakładów finansowych z budżetu miasta, co jest konieczne w celu przywrócenia im stanu zgodnego z wymogami technicznymi.

Samorządowcy ostro skrytykowali także zamiar likwidacji miejskich szaletów, które służą nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom. Zlokalizowanie tych miejsc w okolicach terenów zielonych jest niezbędnym warunkiem zachowania tam czystości. To także podstawowy element ucywilizowania przestrzeni miejskich.

Chociaż apel rady wydaje się w pełni uzasadniony, to jednak pieniądze przeznaczone na wprowadzenie zmian, a następnie wydane na przywrócenie stanu pierwotnego, są już bezpowrotnie stracone.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.