K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowa dyrektor

3

Komisja konkursowa powołana przez zarząd powiatu lęborskiego rozstrzygnęła dwa konkursy na stanowiska dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Zmiany personalne nastąpią jedynie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku.

Zarząd powiatu lęborskiego ogłosił konkursy na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Znane są wyniki przeprowadzonych postępowań konkursowych. Starosta Teresa Ossowska-Szara poinformowała, że pierwszy konkurs wyłonił kandydata na stanowisko dyrektora ogólniaka, Katarzynę Wach. Natomiast drugi konkurs miał tylko jednego ubiegającego się o dyrektorskie stanowisko. Był to to Grzegorz Popin i uzyskał on pozytywną opinię komisji konkursowej. Oznacza to, że od 1 września będzie nadal dyrektorem Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych.

Dotychczasowy dyrektor licealnej „jedynki”, znany historyk Bogdan Libich, prawdopodobnie przejdzie na zasłużoną emeryturę. Teresa Ossowska-Szara zaznacza, że formalna decyzja dyrektora jeszcze nie wpłynęła, ale nieoficjalnie wie, że z takim zamiarem się nosi.

Katarzynie Wach, która przejmie dyrektorskie obowiązki od roku szkolnego 2017/2018, specyfika szkoły nie jest obca. Obecnie uczy w niej języka polskiego.

Dyskusja3 komentarze

  1. Gratuluję 🙂 Nauczyciel z charyzmą, z podejściem do ucznia i z kręgosłupem moralnym! Najlepszy nauczyciel czasów liceum!