K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radny przeprasza

0

Ponad rok temu radny Jerzy Mazurek podczas sesji rady miejskiej zarzucił ówczesnej dyrektor wydziału kultury Annie Świętochowskiej działanie na szkodę słupskiej orkiestry poprzez wyrażanie o niej negatywnych opinii. Sytuacja miała mieć miejsce w czasie oficjalnej wizyty dyrektor w fińskim mieście Vantaa w 2015 roku.

Ugoda zawarta przed sądem pomiędzy Anną Świętochowską a Jerzym Mazurkiem zobowiązuje radnego do wypłacenia na rzecz byłej urzędniczki Urzędu Miejskiego w Słupsku 11,2 tysiąca złotych odszkodowania za zniesławienie oraz opublikowania na stronie miasta przeprosin, które miały być także wygłoszone podczas sesji rady miasta.

Wczoraj, 26 kwietnia 2017 roku, na stronie www.slupsk.pl pojawił się oficjalny tekst radnego Jerzego Mazurka.

„Oświadczam, iż nieprawdą jest informacja rozpowszechniona przeze mnie na sesji Rady Miejskiej w dniu 24 lutego 2016 r., jakoby podczas oficjalnej wizyty w Vantaa w Finlandii w 2015 r. Pani Anna Świętochowska, sprawując wówczas funkcję Dyrektora Wydziału Kultury, wypowiadała się w sposób lekceważący o poziomie orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Nie zweryfikowałem przekazanych mi informacji, nad czym ubolewam i za co przepraszam Panią Annę Świętochowską. Nie miałem podstaw do tego, aby mówić, że Pani Anna Świętochowska dyskredytowała Polską Filharmonię Sinfonia Baltica. Nie jest również prawdą, iż Pani Anna Świętochowska odmówiła podjęcia współpracy pomiędzy filharmonią w Słupsku a miastem Vantaa”.

Jerzy Mazurek

Oświadczenie Jerzego Mazurka – radnego Rady Miejskiej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.