K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ruch drogowy po raz 40.

0

40. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyła się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Polonii w Słupsku. Na uczniów podstawówek oraz gimnazjów czekały zadania zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Polonii w Słupsku odbyła się 40. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział w niej wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którzy musieli wykazać się odpowiednią wiedzę.

Tematem zmagań było szeroko pojęte bezpieczeństwo społeczne. W rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich słupskich podstawówek i szkół gimnazjalnych – w sumie około 70 uczniów, startujących w 3-, 4-osobowych zespołach. W części teoretycznej zawodnicy musieli zmierzyć się z 45-minutowym testem, a po nim w części praktycznej wykazywali się wiedzą i umiejętnościami w jeździe sprawnościowej na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Turniej zagościł w Szkole Podstawowej nr 10 trzy lata temu. Zdaniem dyrekcji jego organizacja na stałe wpisała się już w tradycję placówki. Dyrektor SP 10 Bogdan Leszczuk przyznaje, że przygotowania do cyklicznego wydarzenia wymagają niemałego trudu:

Aby w jednym miejscu i czasie zebrać przedstawicieli policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Urzędu Miejskiego w Słupsku, i stworzyć z nich komisję konkursową, a przy tym przygotować nagrody dla uczestników – trzeba się organizacyjnie sprężyć.

Na zwycięzców czekają puchary, książki oraz nagrody rzeczowe. Nagradzani będą w dwóch kategoriach – najlepsza drużyna oraz najwyższy wynik punktowy, osobno dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.