K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Awantura z nożem

0

Dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec mężczyzny zatrzymanego przez policję za stosowanie gróźb karalnych przy użyciu noża. Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej.

Niezwłoczną interwencję podjęli policjanci po uzyskaniu informacji o awanturze domowej w jednym z lęborskich mieszkań. Sierż. sztab. Marta Kandybowicz, p.o. oficera prasowego KPP w Lęborku informuje, że zatrzymano 39-letniego mężczyznę, który wymachując nożem groził dorosłemu synowi swojej konkubiny pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż kuchenny, którym posługiwał się mężczyzna grożąc 28-latkowi. Agresora poddano badaniu alkotestem. Okazało się, że mężczyzna w czasie zdarzenia miał w organizmie prawie promil alkoholu i trafił do policyjnej celi. – Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności – powiedziała Marta Kandybowicz.

Prokurator zastosował wobec 39-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.